На сьогодні енергоефективність споживання паливно-енергетичних ресурсів  установами бюджетної сфери  України залишається досить низькою та не відповідає європейським стандартам. Відповідно до Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року, який схвалений розпорядженням КМУ від 25 листопада 2015 року №1228-р, Україною взято зобов'язання щодо досягнення національної мети енергозбереження у 2020 році, що становить 9%, або 6,5 млн.тонн нафтового еквіваленту.
       Згідно з ухваленими документами, бюджетні установи зможуть укладати договори на проведення енергоефективних заходів (наприклад, утеплення будівлі) з ESCo-компаніями. При цьому всі роботи будуть здійснюватися за рахунок приватної ESCo-компанії, а отримувати виплати вона буде тільки з суми економії коштів вже після енергомодернізації. 
Основна ідея енергосервісних компаній – це управлінські, фінансові й конструкторські рішення, які дозволяють суттєво зекономити на енерговитратах для найрізноманітніших місць життя та роботи людини: житлових і торгівельних комплексів, офісів, заводів і фабрик, вокзалів і аеропортів, тощо. 
 

Об'єкти бюджетної сфери на території району, які потребують енергомодернізації, а саме:                                                                 

Народицька ЦРЛ

Базарський НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ"

Заліський НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ"

Новодорогинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Ласківська ЗОШ І-ІІІ ст.

Норинцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Народицька гімназія