Звернення голови райдержадміністрації до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Шановні жителі Народиччини!
 
   75 років відділяють нас від трагічних подій Другої світової війни. 75 років поспіль людство низько схиляє голову перед тими, хто поклав на вівтар Великої Перемоги своє життя та здоров’я.
   Друга світова війна  стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Україна зробила колосальний внесок в перемогу над нацизмом, при цьому зазнала величезних людських та матеріальних втрат. Кожен п’ятий наш співвітчизник загинув у роки війни.
Народиччина також сплатила свою страшну данину. Понад 6 тисяч її синів і дочок,  захищали та визволяли Вітчизну в роки Другої світової війни, 3 тисячі із них навіки лишилися на полях боїв.
   У ці травневі дні ми схиляємо голови у глибокій скорботі перед пам’яттю загиблих на полях битв, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях, тих, хто передчасно пішов з життя від отриманих ран. Ми вшановуємо кожну невинну душу, загиблу у роки війни, кожного воїна, який боровся за свободу, кожне серце, яке боліло за Україну. Ми славимо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав довгоочікувану Перемогу.
  День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Сьогодні, як ніколи, необхідно навчитися цінувати мир, безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.
   Історія нас вчить, що Український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге.  Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні.
   Пам’ятаємо!  Перемагаємо!
 
З повагою,
голова районної державної адміністрації                         Ярослав Можар