Законність та правопорядок

Що значить поняття законності і чи може воно повпливати на світосприйняття у розумінні правопорядку. На превеликий жаль правова культура наших громадян перебуває у вкрай занедбаному стані. Дуже часто дії людей спрямовані на першочергове задоволення потреби власних інтересів і зовсім не інтересів суспільства, чи держави вцілому. Тому і виникають часто проблеми з порушення правопорядку, проблеми правильного розуміння поняття законності.

Громадська думка сверджує, що головне це пріоритет інтересів громади, але при цьому інтерес громади часто дещо егоїстично висуває себе вище інших принципів, правил і норм, зокрема законності. В світлі останніх подій сьогодення можна чітко конкретизувати той факт, що норми законності залишаються на другому плані, тоді як особистий інтерес маскуючись під загальносуспільний негативно впливає на становлення правопорядку, що зрештою стає одним з факторів злочинності. Застосовувати законодавчо прописані норми у практичному житті, - це не лише потреба, це необхідність для самого суспільства аби побудувати справжню демократичну державу з високою правовою культурою населення, яка зможе гідно конкурувати з європейськими країнами на світовій арені. Нагальною потребою є зміна спринтяття законності у свідомості населення, адже головним є не факт вчинення злочинної дії, а факт самого правопорушення, навіть не значного.

Дотримання законності, це шлях до змін. Адже правопорядок не може бути відокремленим поняттям, він не може сформуватися самостійно. Вплив низки факторів і взаємовов’язаність їх між собою  роблять його складним та постійно потребуючим вдосконалення. В ідеальному стані правопорядок може бути сформований дотриманням законності. Громадяни повинні контролювати свою поведінку, дотримуватись норм і принципів верховенства права, що передбачені Конституцією України. І лише тоді ми досягнемо хороший результат в якому не держава буде формувати правопорядок, а законність  поведінки громадян.

Народицький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Житомирській області закликає громадян переглянути свою поведінку через призму законності та сформувати належне світосприйняття правопорядку аби не допустити з їх боку злочинних дій, що так негативно впливають на авторитет нашої правової держави!!!

Т.в.о. начальника Народицького РС філії ДУ «Центр пробації» в Житомирській області  Омельчук Ярослава Ярославівна