Як отримати безкоштовні медикаменти за програмою «Доступні ліки». ВІДЕО

В області триває процес формування переліку аптек-учасників програми «Доступні ліки».

Про це повідомляє управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

На офіційному веб-сайті управління створено рубрику «Доступні ліки», в якій розміщено актуальну інформацію для аптек-учасників та лікарів, зокрема зразки необхідних документів, а також порядок отримання ліків жителями області.

Для того, щоб отримати ліки, необхідно:

Перелік лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, нараховує 157 найменувань. Вартість 23 препаратів відшкодовуватиметься повністю (відпускатимуться за рецептами безкоштовно). За інші 134 препарати пацієнту доведеться доплатити різницю.

У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший препарат та перелік цін відшкодування.

Довідково

Урядова програма «Доступні ліки» стартувала з 1 квітня 2017 року. Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з частковою доплатою.

На 2017 рік Уряд виділив 500 млн гривень.

На виконання Програми область отримала субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань на 2017 рік на суму 16 млн. 4200 грн.

На початок 2017 року в області зареєстровано 789 494 хворих, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму. З них хворих на серцево-судинні захворювання – 744 432, цукровий діабет ІІ типу – 39 365 та бронхіальну астму – 5 797.