У РДА відбулося засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасних розрахунків за енергоносії та житлово-комунальні послуги

Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Зоріної Оксани Леонідівни відбулося засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасних розрахунків за енергоносії та житлово-комунальні послуги.

На порядку денному розглядалися питання: «Про заборгованість за наданні житлово-комунальні послуги (ЖКП) населенню району та вжиття заходів щодо зменшення заборгованості за спожиті ЖКП серед населення» та «Про заходи спрямовані на покращення ситуації зі сплатою за житлово-комунальні послуги підприємствами, установами та організаціями району».

Оксана Леонідівна проінформувала, що ситуація по сплаті населенням за наданні житлово-комунальні послуги продовжує ускладнюватися, а фінансово-господарський стан житлово-комунальних підприємств району значною мірою залежить від платіжної дисципліни їх споживачів. Неповні розрахунки споживачів за житлово-комунальні послуги призводять до несвоєчасного виконання в повному обсязі, відповідно до норм і правил, ремонтних робіт. Заборгованість населенням за надані житлово-комунальні послуги станом на 01.11.2018 року по КП «Народичікомунсервіс» складає 710,8 тис.грн, по КП «Комунальник» 73,2 тис.грн. Станом на 01.01.2018 року заборгованість становила по КП «Народичікомунсервіс» - 610,1 тис.грн., а по КП «Комунальник» 52,3 тис.грн. Отже, протягом десяти місяців поточного року заборгованість збільшилась по КП «Народичікомунсервіс» на 100,7 тис.грн, а по КП «Комунальник» на 20,9 тис.грн. Це свідчить про те, що комунальними підприємствами недостатньо вживаються заходи щодо забезпечення своєчасної сплати поточних платежів населенням та погашення заборгованості минулих років. Недостатньою є робота щодо реструктуризації заборгованості, не підготовлено жодного позову до  суду щодо примусового стягнення боргів.

Також на сьогоднішній день існує заборгованість підприємств району перед КП «Комунсервіс» в сумі 54,1 тис.грн за надані послуги з водопостачання та водовідведення.

Оксана Леонідівна. наголосила на тому, що потрібно провести роботу щодо погашення заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення з підприємствами-боржниками (ПП Чорнокнижна, ПП Гавриловський, ПП Невмержицький, ФОП Стецюк), а також з керівниками ПМП «Відродження», Овруцькому ДЕД ДП «Житомирський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України», Комбінату громадського харчування споживчого товариства «Відлуння», при потребі застосовувати визначені законом санкції до порушників чинного законодавства.

Комісією було визнано роботу житлово–комунальних підприємств району за підсумками 2018 року недостатньою. Рекомендовано КП «Комунсервіс» та КП «Комунальник» вжити всіх можливих - заходів щодо зменшеня заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги серед населення і провести відповідні організаційні та роз’яснювальні роботи з боржниками.

Зважаючи на викладене, звертаємось до мешканців району щодо необхідності своєчасної сплати за житлово-комунальні послуги та недопущення нарощування поточних боргів.

Сектор цивільного захисту населення та житлово-комуналного господарства райдержадміністрації