Відбулося виїзне засідання оперативного штабу для з організації виконання заходів протидії пожежам у екосистемах

Сьогодні відбулося виїзне засідання  районного оперативного штабу для координації дій з організації виконання заходів протидії пожежам у природних екосистемах району протягом пожежонебезпечного періоду 2020 року.

На засіданні були присутні Можар Я.А. – голова райдержадміністрації; Краснобокий О.В. – перший заступник голови райдержадміністрації, Нестерчук Н.В.  - секретар штабу, Зосіч С.І. – начальник Народицького РС Управління ДСНС України у області; члени штабу:  Шелюк М.І., Смолін А.О., Юзепчук Є., Сергійчук О.М.,

На засіданні розглядалося питання щодо  вжиття додаткових заходів щодо протидії пожежам у природних екосистемах району у пожежонебезпечний період 2020 року.

Голова райдержадміністрації Ярослав Можар поінформував присутніх, що зважаючи на високу температуру, що тримається на території району, а також упродовж тривалих вихідних, рятувальники закликають населення дотримуватись правил пожежної безпеки при перебуванні в екосистемах. З початку року в області вже виникло 1644  пожежі  в екосистемах, вогнем пройдено понад 45 тис.га територій. Більшість із таких пожеж сталося через людський фактор. Необачно викинутий недопалок чи непогашений сірник призводять до виникнення масштабних пожеж, що знищують житлові будинки, тварин, гектари зелених насаджень та створюють неабияку загрозу для життя та здоров’я людей. Також показав присутнім існуючий стан «протипожежного стану» на прикладі території сміттєзвалища в смт. Народичі та на території ПЗ «Древлянський».

У ході роботи засідання інформацію з даного питання було всіма присутніми взято до відома та прийнято певні рішення:

1. Забезпечити  чітку  координацію  та  взаємодію для оперативного  залучення  до  гасіння  пожеж  у  природних  екосистемах району сили  та  засоби  ДП «Народицький спецлісгосп», ПЗ «Древлянський», РС управління  Державної  служби  України  з  надзвичайних ситуацій  у  Житомирській  області, Народицької районної спеціалізованої станції по догляду за землями безумовного відселення Народицької селищної ради, добровільної та місцевої пожежної охорони.

2. Народицькій районній спеціалізованій станції по догляду за землями безумовного відселення Народицької селищної ради (Нестерчук М.П.) , ПЗ «Древлянський» (Шелюк М.І.) поновити на підпорядкованих територіях мінералізовані смуги задля зниження пожежної небезпеки та попередження загорянь.

3. КП «Народичікомунсервіс» селищної ради (Чіпак В.М.) провести роботи  з  утримання  сміттєзвалища  у  належному протипожежному  стані  та  встановити  на  зазначеному  об’єкті  контроль  за виконанням  комплексу  заходів  із  зниження  пожежної  небезпеки  та  попередження загорянь. (Особливу увагу приділити вивезеній тирси).

4. ДП «Народицький спецлісгосп» (Степанчук С.О.), ПЗ «Древлянський» (Шелюк М.І.) розробити комплекс заходів протидії пожежам на підпорядкованих територіях та організувати інженерне облаштування лісів, підтримання протипожежних розривів у належному стані з вказуванням дат виконання робіт.

5. Підготувати листи на Міністерство екології та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України  щодо зрізання аварійних дерев на дорогах протипожежного призначення у лісових масивах, що забезпечить своєчасну та безперешкодну доставку протипожежних сил та засобів до місця пожежогасіння.