Увага, вибухонебезпечні предмети

На території нашої області під час Великої Вітчизняної війни велися інтенсивні бойові дії. У землі до цього часу залишилася велика кількість вибухівки, яка все частіше з’являється на поверхні землі. Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють, проте вони не втрачають здатності вибухати навіть від невеликого тертя, струсу чи легкого удару. До підрозділів ДСНС України у Житомирській області постійно надходять повідомлення про знайдені вибухонебезпечні предмети, так, 19.09.2017 на пункт зв’язку 14 ДПРЧ (смт Народичі) від чергового Народицького відділу поліції надійшла інформація що біля с. Мотійки Народицького району в лісовому масиві який підвідомчий ДП «Народицький спецлісгосп» знайдено гранату РГД-33. Повідомлення про знайдений вибухонебезпечний предмет передано до Управління ДСНС України у Житомирській області для виїзду піротехнічної групи.

Щоб вберегти себе від нещасного випадку, при знаходжені вибухонебезпечного або підозрілого предмета, потрібно пам’ятати наступне:

Категорично забороняється:

- брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому;

- переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;

- намагатися розібрати;

- використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;

- заносити в приміщення;

- закопувати в землю;

- кидати в криницю або річку;

- здавати на металобрухт;

- використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів - петард чи вибухових пакетів.

Не забувайте, що легковажне та необережне поводження з вибухонебезпечними предметами неодноразово призводило до загибелі або каліцтва як дітей, так і дорослих.

Начальник Народицького районного сектору Управління ДСНС України у Житомирській області Сергій Зосіч