Управління праці та соціального захисту населення Народицької райдержадміністрації повідомляє:

Наказом Міністерства соціальної політики від 31.01.2019 № 127 затверджено розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до  категорії 1 і 2, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2019 рік: 1 категорія – 415,80 грн.; 2 категорія - 207,90 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.209 року № 22 визначено розмір грошової допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році.

Згідно з прийнятим рішенням розміри такої допомоги для компенсації становлять за лікування або оздоровлення чи відпочинок:

осіб, віднесених до категорії 1, — 7 300 гривень;

осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — 22 200 гривень;

дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює,  — 14 500 гривень.

Постановою забезпечено права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування.

Рішенням, яке прийняте на виконання Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, надано можливість громадянам самостійно вибирати заклади для санаторно-курортного лікування.

Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов»язану з Чорнобильською катастрофою на 2019 рік становить 524,00  грн.

Оксана Маруженко начальник відділу соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи