Управління ДСНС України у Житомирській області інформує:

Майже щодня піротехніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС області вилучають та знищують вибухонебезпечні предмети часів минулих війн. Так, з початку 2020 року, станом на 28 липня, вже знищено 850 боєприпасів, у тому числі 71 авіаційна бомба.
24 липня піротехніки Управління ДСНС Житомирщини знищили 4 боєприпаси часів другої світової війни. Зокрема, більшість вибухонебезпечних предметів виявили мешканці с. Гута-Забілоцька Радомишльського району під час збирання чорниці у лісі. Ймовірно, ще раніше їх викопали шукачі металу та залишили на землі, нікому не повідомивши. Місцеві рятувальники, яких викликали громадяни, ідентифікували знахідки як три артилерійські снаряди калібром 45 міліметрів.
Окрім цього, у самому Радомишлі люди, прямуючи на річку Тетерів, помітили на лузі мінометну міну. Небезпечний предмет стирчав з-під землі майже біля самісінького берега. Не гаючи часу, громадяни одразу сповістили про знахідку на «101».
Усі 4 боєприпаси були вилучені групою піротехнічних робіт ДСНС області та ліквідовані у спеціально відведеному місці.
Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 35 тис. 605 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 528 авіаційних бомб.
Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!
Категорично забороняється:
  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.
Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.
 
Управління ДСНС України у Житомирській області