У Народичах вшанували пам'яті жертв Голокосту

Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість. Винищення «неповноцінних» народів та етнічних груп стало основною лінією Гітлерівської політики на Сході Європи. Україна поряд з іншими європейськими державами стала жахливим полігоном нацистського конвеєру смерті. Масштаби цієї страшної трагедії шокують: жертвами Голокосту на українських землях стали близько 1 млн євреїв.

Не обминув цей жах і нашу багатостраждальну Народиччину.

До війни, у Народичах і в деяких селах проживало багато людей єврейської національності. Вони працювали вчителями, перукарями, заготівельниками, бухгалтерами, продавцями та ін. В роки окупації євреїв, які не встигли евакуюватись, майже всіх розстріляли, непожаліли навіть дітей.

27 січня Народицький селищний голова Анатолій Леончук та керівник апарату Народицької райдержадміністрації Юрій Кравченко вшанували пам'ять жертв цього жахливого расистського терору та поклали вінки до братських могил розстріляними нацистами в 1941 році євреїв та єврейських  дітей.

«Пам'ять про невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має бути попередженням для людства про небезпеку, що таїть в собі тоталітарні ідеології, зверхність, ненависть, ксенофобія та расизм. Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі» - зазначив голова Народицької селищої ради Анатолій Леончук.

"У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати..."  - додав керівник апарату райдержадміністрації Юрій Кравченко.