Про оздоровлення дітей району

На виконання  Закону України  «Про оздоровлення  та відпочинок  дітей»,  Комплексної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2017 роки, затвердженої рішенням четвертої сесії VІІ скликання Народицької селищної ради від 30.03.2016 року №147, розпорядження голови облдержадміністрації від 03.03.2017 року № 81 «Про  організацію оздоровлення і відпочинку дітей у 2017 році»  було вжито ряд заходів щодо належного проведення  відпочинку та оздоровлення дітей, в першу чергу – соціально незахищених  категорій.

Організація оздоровлення  і відпочинку  дітей району здійснювалась  також відповідно  до  Комплексної  Програми  оздоровлення  та відпочинку  дітей  на 2016-2020 роки  схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації №40 від 15.02.2016 року.

Розпорядженням голови  райдержадміністрації  №67 від 06.03.2017 року «Про організацію оздоровлення і відпочинку дітей у 2017 році»  були  визначені  конкретні  завдання  щодо організації  оздоровлення  та відпочинку дітей у 2017 році,  утворено  районний  штаб.

З  червня  до жовтня  місяця  постійно проводились засідання районного штабу з  оперативного вирішення  питань підготовки та організації оздоровлення  дітей.

Із  934   дітей шкільного віку (7-17 років), які  навчалися у загальноосвітніх навчальних закладах району, станом  на 01.01.2018 року в районі   охоплено всіма видами оздоровлення і відпочинку  249 дітей, що складає  27%.

В першу чергу на оздоровлення направлялися діти соціально вразливих категорій.

Із загальної кількості оздоровлених дітей:

- дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, оздоровлено  -- 11;

- дітей-інвалідів – 1;

- діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 51;

- діти учасників АТО – 9;

- діти внутрішньо переміщених сімей –3;

- 244 дитини мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Завдяки коштам, які  були виділені  із бюджету  Народицької селищної ради ОТГ, а це -- 200 тис. грн.,  було оздоровлено 43 дитини.   45 дітей за кошти обласного бюджету по лінії обласного управління сім’ї, молоді та спорту оздоровилися у закладах оздоровлення та відпочинку  Житомирської області.   За кошти державного бюджету також по лінії обласного управління сім’ї, молоді та спорту  15 дітей пільгових категорій  оздоровлено у державних підприємствах  «МДЦ «Артек» та «УДЦ «Молода гвардія».

За рахунок благодійних організацій та  міжнародних фондів оздоровлено 146 дітей.

Центром первинної медико-санітарної допомоги Народицької селищної ради протягом 2017 року було охоплено  оздоровленням  або відпочинком  17 дітей.

У 2018 році заплановано   Народицькою селищноюї радою ОТГ  кошти в сумі 300 тис.грн. на оздоровлення дітей району улітку. У липні 2018 планується оздоровити 30 дітей у Франції за сприяння благодійної організації.

На  даний час вже розпочато оздоровлення дітей пільгових категорій за кошти державного бюджету у державних підприємствах «Міжнародний дитячий центр «Артек» та «Український дитячий центр «Молода гвардія». З початку 2018 року в цих закладах оздоровлено 3 дитини-сироти та 1 дитина з багатодітної малозабезпеченої сім’ї, а 11 квітня до ДП «МДЦ «Артек» поїдуть  іще 2 дитини-сироти.

Також і у 2018 році  в першу чергу на оздоровлення направлятимуться діти пільгових категорій – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, що не мають протипоказань за станом здоров’я, діти учасників бойових дій, діти з сімей внутрішньо переміщених осіб, з багатодітних та малозабезпечених родин тощо.

План оздоровлення у 2018 році  -- не менше 250 дітей ( 27% з 933 дітей шкільного віку, що проживають в районі).

Сектор сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації