Про готовність господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період говорили на колегії в райдержадміністрації

Під час засідання колегії райдержадміністрації, яке очолив голова райдержадміністрації Віктор Васильович Пащук, розглянули стан підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

Про проведену роботу інформувала завідуюча сектору цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Олена Корчемлюк.

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації з метою своєчасного початку опалювального сезону та його сталого проходження управліннями, відділами, секторами райдержадміністрації, Народицькою селищною радою, комунальними підприємствами району проведена відповідна робота щодо надійного функціонування систем життєзабезпечення району - водопровідно-каналізаційного, газового, електричного та житлового господарства в осінньо-зимовий період 2018/19 року.

Станом на 01.10.2018 року у Народицькій ОТГ функціонують 9 закладів загальної середньої освіти, 5 ДНЗ з повним режимом роботи (смт. Народичі, Яжберень, Ст. Дорогинь, Норинці, Межиліска), два дошкільні відділення при НВК, Народицький будинок дитячої творчості та ДЮСШ.

З метою підготовки закладів освіти до початку 2918/19 навчального року та опалювального періоду 2018/19 року було здійснено ряд заходів. Проведено косметичні ремонти усіх приміщень закладів освіти, на які з місцевого бюджету було виділено 62 тис.грн.

Всі приміщення закладів загальної середньої освіти та приміщення Народицького, Стародорогинського, Норинцівського, Межиліського ДНЗ опалюватимуться твердим паливом (дровами), приміщення Яжберенського ДНЗ – природним газом, для приміщення Болотницького ДНЗ використовуватиметься пічне опалення.

Триває процес завезення дров до закладів освіти.

Усі освітні заклади будуть забезпечені паливом на 2018-2019 н.р. Закуплено природний газ; проведено тендер по закупівлі твердого палива для опалення приміщень навчальних закладів по системі Prozorro.

Вжито вичерпних заходів щодо належної підготовки котелень до опалювального сезону 2018-19 рр., приведено матеріально-технічну базу котелень відповідно до вимог чинних нормативних актів та забезпечено постійний контроль за їх безпечною експлуатацією.

На території об’єднаної територіальної громади функціонують 37 закладів культури, з них 9 сільських будинків культури та 11 клубів, 15  сільських бібліотек, а також селищний будинок культури, селищна бібліотека та один Народний краєзнавчий музей.

Всі заклади забезпечені дровами на опалювальний період.

Проведені капітальні та поточні ремонти.

По підготовці до нового опалювального періоду 2018-2019 року КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Народицької селищної ради були проведені поточні ремонти АЗПСМ, ФАП, ФП, утеплення дверей та вікон всіх приміщень, виконані роботи по чистці та повірці димових та вентиляційних каналів. Проведені планові поточні та косметичні ремонти, відремонтовано пічне опалення. Завершуються роботи по поточному ремонту ФП с. Болотниця, а саме: ремонт даху, встановлення вхідних дверей (металопластикові).

Розроблена проектно-кошторисна документація по переведенню капітального ремонту системи опаленнязі встановленням сучасних енергозберігаючих котлів довготривалого горіння ФАПус.Ласки на суму – 291,902 тис.грн, ФАПус.НовийДорогинь на суму – 205,000 тис.грн, ФП с.Мотійки на суму – 299,999 тис.грн,АЗПСМ с. Норинці на суму – 220,000 тис.грн. По данихоб’єктах роботи розпочаті.

В Народицькій ЦРЛ на даний час проводиться капітальний ремонт теплової мережі  ТОВ «Хотей БМК». Розпочато ремонт туб кабінету   ТОВ  « Хотей БМК «.

Проведено поточні ремонти у відділеннях.

Планується розпочати  заготівлю  овочів в кінці вересня на початку жовтня.

Дровами на опалювальний сезон Народицька ЦРЛ забезпечена.

Комунальними підприємствами КП «Комунальник» та КП «Народичікомунсервіс» протягом літнього періоду та на даний час проводиться підготовка житлово-комунального господарства району до осінньо-зимового періоду.

Протягом 2018 року підприємством КП «Народичікомунсервіс»  надавалися послуги з водопостачання та водовідведення, а також  здійснювалися заходи по благоустрою смт.Народичі, зокрема: замінено більше 100 метрів труби водогінної мережі; замінено 22 метри каналізаційної труби;  усунено більше 40 поривів водогінної мережі; утеплено 6 свердловин; заготовлено 50 тон піску для посипання вулиць і тротуарів; заготовлено біля 50  складометрів дров; до зими підготовлено 3 одиниці техніки для чищення снігу (2 трактори та 1 мотоблок).

До настання заморозків планується здійснити ремонт ще одного трактора для чищення снігу та провести профілактичне промивання каналізаційної мережі від пятиповерхових будинків , та інші заходи з метою забезпечення комфортного проживання населення в смт.Народичі.

КП «Комунальником» до роботи в осіннь-зимовий період підготовлено:10 скважин по населених пунктах (утеплено тирсою); проведено ремонт скважин в с.Клочки; заключено 8 договорів щодо зимового утримання доріг( розчищення снігу); проведено хлорування води по сільських водогонах.

Народицькою дільницею Овруцького відділення також постійно проводяться роботи до підготовки осінньо-зимового періоду 2018/19 року: проведено роботи по відновленню станцій електрохімічному захисту газопроводів від корозії в кількості 4 шт; згідно інвестиційної програми проведено заміну станцій електрохімічного захисту газопроводів від корозії в с.В’язівка та с.Мотійки;  проведено поточні ремонти (ревізії) обладнання наявних ГРП та ШРП; службою експлуатації внутрішньо-будинкових систем газопостачання дільниці проведено планово технічне обслуговування житлових будинків в кількості 1720, виявлено порушення у 4; проводяться роботи по від’єднанню від газопостачання не діючих об’єктів з метою попередження витоків газу та нещасних випадків; проведено обстеження переходів газопроводів через річки та канали; щомісячно, згідно доручень ТОВ «Житомиргаззбут», проводяться роботи по відключенню абонентів та стягнення заборгованості та ін..

На сьогоднішній день залишається проблемним питання заготівлі посипочного матеріалу, паливо-мастильних матеріалів та снігоочисної техніки для зимового утримання доріг.

З інформації Овруцького ДЕД на даний час заготовлено 165 т. фракційних матеріалів, 16т. – солі та 41 т. суміші, що становить 15% від потреби доведеної розпорядженням голови облдержадміністрації. В наявності для зимового утримання доріг є 7 одиниць техніки але 5 з них потребують ремонту. Дане питання знаходиться на контролі у керівництва райдержадміністрації.

Сектор цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства райдержадміністрації