Пожежа через пічне опалення

Пожежі через пічне опалення набирають обертів, що не рідко що призводить до загибелі людей. Громадяни нехтують правилами пожежної безпеки під час монтажу чи експлуатації нагрівальних печей. Тільки з початку осінньо-зимового періоду на території району вже виникло 3 пожежі через вище зазначену причину.

Останній випадок трапився 23.11.2020 р.. О 06 год. 35 хв. на пункт зв’язку 14 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Базар. Першими до місця виклику прибули працівники місцевої пожежної команди с.Базар, які приступили до ліквідації пожежі. По прибутті до місця виклику відділення підрозділу оперативно-рятувальної служби було встановлено, що вогнем вже повністю було знищено покрівлю дерев’яного житлового будинку, горіло перекриття та всередині кімнат. Під час ліквідації пожежі для проникнення в задимлені приміщення було залучено ланку газодимозахистної служби. Після локалізації пожежі в житловій кімнаті на залишках ліжка було виявлено обвуглене тіло господаря.

Попередньою перевіркою за фактом події було встановлено, що на момент виявлення пожежі сусідами вогнем вже було охоплено покрівлю житлового будинку, вогонь швидко поширювався. Відразу було викликано рятувальну службу та місцеву пожежну охорону. Причиною загорання стало порушення правил улаштування пічного опалення. Господар ймовірно загинув врезультаті отруєння продуктами горіння.

З метою недопущення пожеж та загибелі людей на них закликаємо населення сумлінно дотримуватись правил пожежної безпеки при улаштування та експлуатації пічного опалення. Перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м. Особливо небезпечно сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали.

Будьте обачними, бережіть своє життя здоров’я. У разі виникнення пожежі телефонуйте 101.