Послуга єМалятко

В Україні розробили нову законодавчу ініціативу, яка спрощує процедуру реєстрації новонароджених - закон дасть можливість батькам замовити пакет послуг за принципом "єдиного вікна" без необхідності заповнювати реєстраційні форми, проводити оплату чи відвідувати установи.

«єМалятко» — комплексна послуга для батьків новонароджених дітей. Однією заявкою – можна отримати до 9 державних послуг одночасно. Послуги, які можуть отримати батьки новонародженої дитини:

1. проведення державної реєстрації народження;

2. реєстрації місця проживання дитини;

3. призначення державної допомоги при народженні дитини;

4. призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

5. внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

6. реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

7. визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

8. внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

Сьогодні таку послугу можна отримати за однією заявою не тільки у закладі охорони здоров’я, де народилась дитина, а також у відділах державної реєстрації актів цивільного стану та у центрах надання адміністративних послуг, які надають адміністративні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.