Пільги готівкою на придбання твердого палива та скрапленого газу

У зв'язку з наближенням кінця фінансового року просимо пришвидшити звернення громадян для отримання пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Розмір вартості 1 тонни вугілля та 1 балону скрапленого газу в 2020 році визначено постановою КМУ від 23 квітня 2012 року № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг та житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

У 2020 році граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу складають:

Тверде паливо – 2746,74 гривні за 1 тонну;

Скраплений балонний газ – 274,67 за 1 балон.

Для призначення пільг враховується – 1 тонна та 1 балон на одне домогосподарство на рік, з урахуванням відсоткового співвідношення відповідно до статусу пільговика.

Відповідно до постанови КМУ №373 від 17 квітня 2019 р. «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» передбачено, що для призначення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, а у сільській місцевості – до уповноважених осіб, визначених виконавчими комітетами селищних і сільських рад, за зареєстрованим місцем проживання, або за фактичним місцем проживання, якщо особи перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за фактичним місцем проживання за рішенням комісії, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування , з відповідною заявою, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення або кухонного вогнища на твердому паливі.

У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви пільговиків з необхідними документами приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади.