Освітяни Житомирщини обговорили питання оптимізації галузевих бюджетних витрат

11 березня, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Вадим Калінін провів нараду з керівниками районних відділів освіти та представниками органів управління освітою об’єднаних територіальних громад.

 

Нашу райдержадміністрацію на нараді представляла начальник відділу освіти Ірина Михайлівна Тонкошкура.


Нарада була присвячена питанню оптимізації бюджетних витрат освітньої субвенції, оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів та порядку закінчення 2015/2016 навчального року.


Вадим Калінін наголосив на важливості досягненні кінцевої мети оптимізації мережі навчальних закладів – підвищення якості освітніх послуг та забезпечення рівного доступу до якісної освіти. Він розповів присутнім про важливість реалізації в області проекту опорної школи (школи-хабу) та про механізми його фінансової підтримки.


Учасники наради також обговорили особливості порядку закінчення 2015/2016 навчального року, літнього оздоровлення учнів, шляхи поліпшення роботи з обдарованою учнівською молоддю, підвищення рейтингових показників галузі освіти.


Усі присутні мали можливість ознайомитися з презентаційними матеріалами досвіду роботи органів управління освітою в територіальних громадах Хмельницької області.


Керівники місцевих органів управління освітою в свою чергу внесли пропозиції щодо:


- поліпшення умов підвезення учнів, які проживають за межею пішохідної доступності, до навчальних закладів і додому; 
- нових форм роботи з учнями-учасниками Всеукраїнських предметних олімпіад; 
- розширення мережі літніх мовних таборів для учнів;
- ефективного використання навчально-матеріальної бази, у тому числі приміщень навчальних закладів, які будуть реорганізовані згідно планів до 1 вересня 2016 року.