Обережно з грибами

Гриби – це смачно й корисно,адже вони містять білки,небагато жирів і вітаміни.  Однак щороку під час грибного сезону часто трапляються випадки отруєння грибами. Отруєння організму викликають токсини, сполучення важких металів, які містяться в грибах. Основними причинами отруєнь є вживання отруйних грибів, неправильне приготування умовно їстівних  грибів, вживання старих або зіпсованих їстівних грибів, вживання грибів, які змінилися в наслідок мутації. Не збирайте гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, хімічно та радіаційно  небезпечних зонах. Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби  із зображенням  в різних довідниках – вони не завжди відповідають дійсності. Не коштуйте сирі гриби на смак!  Вони підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута. При обробці кип’ятіть гриби 5-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.

Є тільки один абсолютно надійний спосіб відрізняти отруйні гриби від їстівних- гриби треба знати

Найбезпечніший гриб – бліда поганка. Гриб містить сильну отруту – аманітотоксін. Він не руйнується при термічній обробці, не розчиняється у воді. Одна бліда поганка ,яка потрапила в їжу, може згубити трьох-чотирьох дорослих людей.

Симптомами при отруєнні являються нудота, блювота, біль у животі, проноси, судоми, зниження артеріального тиску, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності. При появі ознак отруєння необхідно негайно звернутися до лікаря  або викликати швидку медичну допомогу.  Ні якого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.

З метою запобігання отруєнь грибами  радимо взагалі відмовитися від вживання в їжу дикорослих грибів. Бережіть своє здоров'я та життя рідних і близьких Вам людей.

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Народицького районного управління ГУ ДПСС в Житомирській області