ОБЕРЕЖНО ХОЛЕРА!

Під час проведення планового соціально-гігієнічного моніторингу води відкритих водойм на наявність збудників інфекцій, що мають міжнародне значення,а саме на вібріофлору,з метою недопущення розповсюдження збудника холери та  попередження захворювання серед людей у реперній точці відбору проб води в річці Інгул м.Миколаїв було виявлено Vibrio cholerea 01, біовар Eltor, серовар Ogava.

Останній сильний спалах холери в Україні був зареєстрований в 1994 році у м.Сімферополі,коли перехворіло 194 особи та було виявлено 29 носіїв збудника холери. Спалах був пов'язаний із завезенням інфекції із Туреччини, факторами передачі стала вода та харчові продукти.

Поодинокі випадки холери та носійство реєструються щорічно, в основному в теплих регіонах України. В країнах світу за останні 15 років холерою перехворіло біля 100 тисяч людей, понад 5 тисяч із них померли.

Холера- гостра кишкова інфекція, якою хворіють лише люди. Характеризується ураженням тонкого кишківника, проносами, блювотою,сильною втратою організмом рідини. Разом з тим слід сказати про можливий легкий перебіг хвороби, тому за будь-яких ознак слід звернутись до медичного закладу.

Збудник холери довгий час зберігається в зовнішньому середовищі, особливо у воді,в організм людини потрапляє через рот. Джерелом інфекції можуть  бути забруднена вода ( і не лише питна,а й у водоймах для купання, в морі),брудні руки та неякісні харчові продукти.

Для попередження захворювання рекомендується не вживати воду із невідомих джерел, для пиття використовувати прокип’ячену воду, не купувати продукти в невстановлених місцях; фрукти та овочі перед вживанням ретельно мити,завжди мити руки перед споживанням їжі і після туалету.

Застережна поведінка кожного із нас, здоровий і активний спосіб життя є надійною запорукою вашого здоров'я .

Народицьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.