ОБЕРЕЖНО - ГРИП

Грип – це гостре вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Збудником грипу є віруси (А,В,С), що дуже часто змінюються.

Епідемічні спалахи грипу припадають на холодну пору року.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато не безпечнішими. Ознаками грипу є швидкий розвиток захворювання: озноб,слабкість,головний біль, біль в мязах  та суглобах,

підвищення температури, кашель і нежить, які з’являються на 2-й або 3-й день.

Грип небезпечний своїми ускладненнями. Найчастіше ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може призвести до смерті хворого.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом - коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє.

Дотримуючись кількох простих речей можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії : уникати скупчень людей,користуватись одноразовими масками при необхідності, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, повноцінно харчуватися, уникати перевтоми, мати чисті руки, користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушничками.

Світовим досвідом доведено, що найефективнішим засобом є специфічна профілактика (вакцинація).Проведення щеплень вакциною захищає організм від вірусів грипу. Вакцина є безпечною та ефективною. Найкращий час для проведення вакцинації напередодні грипозного сезону.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби. До груп ризику входять вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет,хворі на серцево-судинні захворювання, захворювання легенів та інші тяжкі хронічні захворювання. Для цих людей грип становить особливу загрозу,оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто вижити.

Крім того, існують професійні групи ризику (медпрацівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі хто працює в багатолюдних місцях). У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби профілактики грипу.

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Народицького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.