Народицького районного сектору Управління ДСНС повідомляє:

Впродовж  2018 року на території  Народицького  району виникло 45 пожеж проти 48 в порівняні з   2017  роком, 21 із них трапилось в житловому фонді, 23 в природних екосистемах району  та 1 об’єктова пожежа.  Вогнем знищено або пошкоджено 21  будівлі і споруди різного призначення. Економічні втрати від пожеж становлять  774.8 тис. грн.  В результаті пожеж загинули дві людини.

Пожежі виникали в населених пунктах:  смт Народичі – 15, с. Базар –  9,      с. Селець-3, с. Клочки, В’язівка та с. Давидки – по 2 пожежі, с. Росохівськ, Жерев, Норинці, Калинівка, Радча, Сл. В’язівська, Вила, Залісся, Тичків, Сухарівка, Болотниця та Яжберень  – по 1 пожежі.

Пожежі виникали в результаті причин: необережне поводження з вогнем – 25,  порушення правил монтажу та експлуатації печей – 16, порушення правил монтажу та експлуатації  електроустановок – 4.

З настанням прохолодної погоди значно ускладнюється обстановка щодо виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж у побуті, які призводять до загибелі людей. Найчастіше жертвами вогню є особи похилого віку, члени неблагополучних сімей та особи, що зловживають спиртними напоями.

Осінньо-зимовий період характерний тим, що населення використовує для обігріву житла неякісні електрообігрівальні прилади, частенько - саморобного виготовлення, що призводить до трагедії.

З настанням мінусових температур збільшується кількість включених в мережу електронагрівальних приладів, а, отже, і навантаження на електропроводку. У ряді випадків із-за природного старіння, також внаслідок тривалого періоду експлуатації з перевантаженням, відбувається пробій ізоляції і коротке замикання електропроводки, яке призводить до виникнення пожежі.

У квартирах і житлових будинках, що мають пічне опалення, не звертається увага на виконання вимог пожежної безпеки як при влаштуванні печей, так і при їх експлуатації. Пожежі найчастіше відбуваються внаслідок появи у цегляній кладці тріщин, у результаті застосування для розпалювання горючих і легкозаймистих рідин, випадання з топки або зольника палаючих вугіль. Окрім цього, для опалювання приміщень використовують газові конфорки і духовки.

Якщо у вашому житлі холодно, радимо використовувати для опалювання приміщень тільки електрообігрівачі заводського виробництва.

Перед початком опалювального сезону огляньте печі і димарі: чи справні вони, чи не мають тріщин а також обов'язково очистите їх від торішньої сажі.

Поясніть дітям, як уберегтися від біди, ніколи не доручайте їм наглядати за печами, що топляться, не залишайте наодинці з включеними електрообігрівачами.

Не перенавантажуйте електромережу, включаючи одночасно декілька потужних побутових електроприладів, використовуйте тільки калібровані запобіжники.

Якщо виникла пожежа чи інша надзвичайна ситуація негайно викликайте оперативно-рятувальну службу за телефоном 101. Зателефонувавши, обов’язково вказуйте точну адресу місця події, своє прізвище і номер телефону.

Головний інспектор Народицького районного сектору Управління ДСНС України у Житомирській області майор  служби цивільного захисту  Ю.А. Казьмірик