Народицький районний сектор філії ДУ «Центр пробації» в Житомирській області інформує:

Небажання усвідомлювати наслідки своїх безвідповідальних дій, часто стає причиною того, що людина потрапивши в несприятливі для себе умови та маючи проблеми не лише не вирішує їх, а й сприяє погіршенню ситуації, що склалася.

Громадські роботи, як покарання, передбачені санкціями ряду статей кримінального кодексу України. Кодекс України про адміністративні правопорушення також містить статті, що передбачають громадські роботи, як адміністративне стягнення.

У разі невиконання  порушником  громадських робіт, постановою суду за поданням Народицького районного сектору  філії ДУ «Центр пробації» в Житомирській області, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу.  Що ж відносно застосування арешту, то строк арешту визначається із розрахунку,  -  одна доба арешту дорівнює п’яти годинам невідбутих громадських робіт, та не може перевищувати п’ятнадцять діб.

Ухилення від відбування громадських  робіт особою, яка засуджена до цього покарання, карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

На превеликий жаль, на даний час ситуація, щодо відповідальності засуджених та порушників при виконанні громадських робіт виглядає не ідеально. Так, серед засуджених до покарання у вигляді громадських робіт, що за останні 12 місяців прошли по обліку Народицького районного сектору в 17% випадків було присутнім вирішення питання безвідповідального відношення до відбування покарання, серед порушників за останній рік ця цифра складає 25%.

Тому, Народицький районний сектор філії ДУ «Центр пробації» в Житомирській області вкотре наголошує, що  відповідальність  та добросовісність мають бути супутниками на шляху виконання громадських робіт, і в жодному разі не можна керуватися халатністю чи недбалістю при їх виконанні.

Старший інспектор Народицького районного сектору філії ДУ «Центр пробації»  в Житомирській області капітан внутрішньої служби Омельчук Ярослава Ярославівна