Народицька ОТГ – затвердила перспективні проекти на 2019-2021 роки

Рада регіонального розвитку в Народицькій ОТГ пройшла 6 березня, за участю керівника апарату ОДА Олексія Шатила.

«Наша зустріч – це робочий майданчик, на якому ми обговоримо проекти громади, які разом втілюватимемо у найближчі 3 роки. Створення об’єднаної територіальної громади – це колосальна можливість для розвитку села. Адже населені пункти починають отримувати зовсім інший рівень доходів. І це все стало можливо за рахунок децентралізації, яку впроваджує Президент Петро Порошенко. Тому що і влада, і кошти вже спрямовані на місця. І лише ви визначаєте, як рухатись далі, – куди спрямовувати видатки місцевого бюджету, які проекти впроваджувати на території громади. До того ж маєте можливість боротися за додаткове фінансування на реалізацію проектів. Цьогоріч Житомирщині передбачили 270 млн грн із ДФРР. Це могутня основа для подальшої децентралізації, до якої ви також можете долучитись. Тому що завдяки цим коштам в області вже реалізували важливі соціальні об’єкти: дитячі садки, школи, дороги, об’єкти житлово-комунального господарства, культури, спорту. І важливо, щоб ви долучились до планування перспективного розвитку, і з вами спільно будемо втілювати ці проекти в життя», – зазначив Олексій Шатило.

Керівник апарату додав, що завдяки децентралізації власні надходження до бюджетів ОТГ у порівнянні з бюджетами сільських рад вже зросли у 2-3 рази. Спільно із коштами ДФРР, інфраструктурною субвенцією у громади є потужний фінансовий ресурс і тепер його не потрібно шукати. Тому важливо завершити реформу децентралізації, аби всі жителі Житомирщини та країни відчували ці позитивні зміни.

Після голосування жителі Народицької ОТГ затвердили перспективні проекти на найближчі 3 роки:

• Реконструкція будівлі з термосанацією Народицької гімназії;

• Реконструкція очисних споруд господарсько – побутової каналізації у селищі Народичі;

• Придбання спецтехніки для роздільного збору сміття;

• Артезіанські свердловини та станції знезалізнення у с. Закусили, с. Клочки, с. Норинці та смт. Народичі;

• Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям у селищі Народичіі;

• Капітальний ремонт доріг Норинці – Марянівка, Ліски – Яжберень, Межиліска – Гуто – Марятин, вулиця Гагаріна у Народичах;

• Придбання шкільного автобуса для відділу освіти Народицької селищної ради;

• Завершення ремонту вуличного освітлення у селах Народицької  ОТГ;