Індивідуальний план роботи із суб'єктом пробації, як захід соціально-виховної роботи

Новою формою роботи з особами, не позбавленими волі, виступає складання індивідуального плану роботи із суб’єктом пробації, який включатиме заходи нагляду та соціально-виховної роботи. Соціально-виховна робота являє собою заходи, які проводяться з урахуванням оцінки ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень та передбачає надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги; сприяння працевлаштуванню; залучення до навчання; участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності; проведення індивідуально-профілактичної роботи. Заходи соціально-виховного характеру також повинні обов'язково враховувати психологічні особливості особи, її кримінально-правову та демографічну характеристики.

Працівниками Народицького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області спільно із суб’єктом пробації заповнюється оцінка ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та на основі результатів оцінки складаються індивідуальні плани роботи. Діяльність працівників уповноваженого органу з питань пробації будується на визначенні проблемних питань суб’єкта пробації, який опинився в складній життєвій ситуації та пошук необхідних заходів для вирішення таких проблем. Для досягнення поставлених цілей Народицький районний сектор активно співпрацює з центром зайнятості, органами з питань громадянства та реєстрації фізичних осіб, іншими установами та організаціями. Адже, завдяки спільній роботі є можливість досягти правослухняної поведінки засуджених осіб.

Віталій Данюк, начальник Народицького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області