До відома учасників АТО та ООС

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року №432 затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності.

Професійна адаптація - заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників антитерористичної операції шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Дія цього Порядку поширюється на учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності з числа осіб, яким встановлено один із таких статусів:

учасника бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі - Закон);

особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону;

учасника війни відповідно до пункту 13 статті 9 Закону.

Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Строк професійного навчання визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.

Послуги з професійного навчання надаються одноразово в порядку черговості.

Професійна адаптація даної категорії осіб  з вищою освітою здійснюється шляхом отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня, підвищення кваліфікації, спеціалізації.

Строк підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення установлюється з урахуванням мети і складності навчання і становить не більше 500 годин.

Учасники антитерористичної операції, особи, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалі учасники Революції Гідності, які виявили бажання навчатися та підвищити кваліфікацію мають звернутися із заявою до управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації з заявою.

До заяви додаються:

копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);

копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;

для учасника антитерористичної операції - копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;

для особи, яка здійснювала заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, - копія документа, що підтверджує участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, що засвідчується підписом.

З 2017 року відповідно до даного Порядку з Народицького району послуги із професійної адаптації отримали 6 учасників антитерористичної операції, які звернулися з заявою до управління праці та соціального захисту населення Народицької райдержадміністрації про направлення їх до Овруцького спортивно-технічного клубу ТСОУ для навчання на курсах водіїв різних категорій.

Додаткову інформацію щодо професійного навчання можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області за адресою: смт. Народичі, вул. Свято-Миколаївська, 136 (каб.7) або за телефоном гарячої лінії 2-12-50.

УПСЗН Народицької РДА