Депутати облради не підтримали звернення до керівництва держави щодо «формули Штайнмайєра»

Під час позачергової 27-ої сесії обласної ради депутати не підтримали звернення до органів центральної влади щодо неприпустимості імплементації «формули Штайнмайєра» та закріплення на законодавчому рівні особливого статусу окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Позачергова сесія обласної ради пройшла сьогодні, 8 жовтня.

Перед голосуванням голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко зазначив: «Останні дев’ять місяців до призначення на посаду голови ОДА я був на Донбасі, в Маріуполі, і знаю, що люди хочуть миру. Всім набридла війна. Зустріч у Нормандському форматі дасть можливість обговорити шляхи припинення війни. Донбас – це Україна і там має бути мир».

Також керівник ОДА запросив усіх депутатів обласної ради та громадськість на зустріч 9 жовтня, яка відбудеться у рамках програми «Діалоги про Україну», де представники Уряду нададуть детальні роз’яснення процесу мирного врегулювання на Донбасі.

Депутати не підтримали звернення щодо неприпустимості імплементації «формули Штайнмайєра» до Президента України, КМУ та ВРУ – за це проголосували лише 25 депутатів, що є недостатньою кількістю для прийняття рішення.

Водночас депутати підтримали звернення щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Віталій Бунечко запевнив депутатів та громадськість, що цей законопроект буде доопрацьовуватись, і тому не потрібно наразі на цьому маніпулювати: «Впевнений, що ми повернемося до цього питання, щоб нарешті запустити механізм ринку землі»

Нагадаємо, що голова ОДА Віталій Бунечко провів брифінг для журналістів, під час якого роз’яснив основні умови імплементації «формули Штайнмайєра».