30 вересня відзначаємо День усиновлення!

30 вересня ми щороку відзначаємо День усиновлення! Це свято життєвої мудрості і щирості, це свято розуміння, це свято великої душі та терпіння.

            Мама і тато - два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка. Мамою і татом можна стати для дитини, усиновивши її, прийнявши її у сім’ю на виховання.

            Щиро вітаємо усиновителів,  опікунів, піклувальників! Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги. Ви дали кожній дитині, яка зростає у вашій сім’ї, найважливіше - щастя мати родину, тата і маму. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло.

            Мабуть не даремно цей день співпадає з великим православним святом Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії. Нехай християнські святі стануть надійними супутниками у житті кожної родини, а особливо в сім'ях, які стали для дітей новою надією і захистом.

            Доброта і любов ― головне, в чому відчувають потребу діти ― наша надія і наше майбутнє. Тож нехай кожна дитина має родину, в якій зможе бути щасливою!

Щоб дитинство було безтурботним, радісним та щасливим, кожній дитині необхідна батьківська любов, тепло та родинний затишок.

            Захист прав та інтересів дітей, і передусім, найуразливішої категорії – дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, створення гідних умов для їх виховання та розвитку є одним із пріоритетів державної політики України. Держава і суспільство відповідальні за долю кожної дитини, яка опинилася в скруті. Життя, безпека, здоров′я, майбутнє дитини залежить від нас, дорослих. Українці, приймаючи в родини дітей, які за різних життєвих обставин втратили свою сім”ю та залишилися без батьківського піклування, виявляють найкращі людські почуття та моральні чесноти.

            Усиновити дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, виховати, полюбити і виростити як рідну – цей надзвичайно важливий крок, щороку в Україні роблять близько двох тисяч сімей. Саме вони вселяють в дитячі душі і серця віру, надію та любов, роблять дитинство щасливим та радісним. Серце у людини є, щоб думати не тільки про себе, така давня життєва істина стала змістом життя для батьків-усиновлювачів, прийомних батьків, опікунів та піклувальників. Так було завжди – історію і країну творять люди, історію щасливого дитинства творять батьки.

            За кожним святом і навіть невеликими досягненнями стоїть щоденна, кропітка і відповідальна робота. Доброта і любов – головне в чому відчувають потребу діти – наша надія і наше майбутнє.

            На сьогоднішній день на обліку служби у справах дітей перебуває 15  дітей, які підлягають усиновлення, 7 усиновлених  дітей проживають на території Народицького  району, 32 виховуються під опікою, піклуванням, 10  дітей мають можливість пригортатися до мами й тата в прийомних сім′ях та дитячому будинку сімейного типу. Протягом поточного року жодна дитина не була влаштована на повне утримання в державний інтернат ний заклад.!Я переконана та вірю в те, що усиновлення та інші форми сімейного виховання в Україні будуть і надалі активно розвиватися. Адже джерело цього величного руху лежить в українському серці, в українській ментальності.

            Дитина повинна мати маму і тата – це закон життя! Він не підлягає переглядам чи ревізуванню. Всім, хто причетний до втілення цього закону в життя, моя повага і вітання! Я дякую всім усиновителям, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам вихователям.

З днем усиновлення!