26 лікарських засобів вже відпущено згідно програми “Доступні ліки”

У четвер, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Зоріної та за участі представників економічних і фінансових структур РДА та селищної ради, очільників установ сфери охорони здоров’я та працівників аптечних закладів відбулась нарада з питань впровадження в районі Урядової програми “Доступні ліки”.

Під час наради головний лікар КУ “ЦПМСД” Народицької селищної ради Наталія Климчук повідомила, що станом на 18 квітня за даною програмою вже виписано 86 рецептів, з яких 26 відпущено (аптекою “Ольвія №1” (ФОП “Цьоха О. А.”)). Оскільки фінансування даної програми в громаді йде безпосередньо через селищну раду, начальник фінансового управління селищної ради Тетяна Нестерчук зазначила, що бюджетною комісією вже виділено 92 тис. 459 грн субвенції (рішення стосовно цього прийматиметься на черговій сесії цієї п’ятниці).

За результатами наради головуючою було прийнято рішення взяти на контроль надходження коштів медичної субвенції для відшкодування лікарських засобів Урядової програми “Доступні ліки”, а представникам аптек рекомендовано забезпечити наявність асортименту лікарських засобів, які підлягають повному або частковому відшкодуванню у необхідній кількості та відповідній вартості. 100% налагоджено програма має запрацювати вже з 1-го травня.

Як отримати безкоштовні медикаменти за програмою “Доступні ліки”?

Для того, щоб отримати ліки, необхідно:

- звернутися до лікаря та отримати правильно виписаний рецепт;

- завітати до аптеки-учасника програми – в Народичах: аптека “Ольвія №1” по вул. Свято-Миколаївська, 166 (ФОП “Цьоха О. А.”) та аптека №1 по вул. Свято-Миколаївська 138/15 (ФОП “Бортник В. І.”);

- отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.

Нагадаємо, що Урядова програма “Доступні ліки” стар-тувала з 1 квітня. Вона передбачає забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виник-ненню ускладнень та передчасної смертності. Програма надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО, або з незначною доплатою ліки за трьома катего-ріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та цукровий діабет ІІ типу.

Аптеки, які беруть участь в програмі “Доступні ліки” забезпечуються спеціальною наліпкою, щоб пацієнт бачив в яку аптеку звертатись з рецептом. Без рецепта отримати ліки за програмою “Доступні ліки” – не можливо. Відпуск лікарських засобів здійснюється на підставі рецептів, виписаних закладами охорони здоров’я за місцем надання медичної допомоги пацієнту. Строк дії рецепта становить 30 календарних днів з моменту його виписки і отримати ліки можна в зручний для пацієнта день. Держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною тому власнику аптеки, який подав заявку на участь в програмі “Доступні ліки”. Саме такий препарат пацієнт отримує безкоштовно. Препарат, ціна на який не перевищує граничну оптово-відпускну ціну, пацієнт може отримати доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарата.