12 травня - День матері

Цьогоріч 12 травня (традиційно у другу неділю травня)  відзначається  День матері. Хоча  жінки завжди мали визначне місце в українській історії, до України свято потрапило з все ж з діаспори. Спершу традиції святкування Дня матері встановилися у США, а Союз українок Канади вперше влаштував святкування з нагоди Дня матері у другу неділю травня 1928 року. 1929  року це свято відзначали уже і у Львові, на  Тернопільщині, згодом – в усій Україні.

Проте 1939 року свято було заборонено радянською владою і лише 1990 року зусиллями багатьох прогресивних громадських організацій свято повернулось до України.  10 травня 1999 року  Президент України підписав Указ «Про День матері»  №489/99, яким  встановлено відзначати свято у другу неділю травня.

День матері – це одне з найважливіших у нашому житті  свят, які ніяк не можна забути і пропустити без уваги  у шаленому вирі сучасного життя.

Цей день має бути  присвячений найголовнішій людині, яка подарувала нам життя або ж – вшануванню її пам’яті. У цей день  ми  просто зобов’язані  подякувати нашим мамам за усе те добре, що вони для нас зробили, за їх самопожертву і любов. Не забудьте ж привітати своїх найрідніших матусь із святом, будьте уважними та добрими до них завжди, не забувайте – лише вони  люблять вас незрадливо, лише вони нічого не вимагають навзамін любові.

Сектор сімейної політики  УПСЗН  райдержадміністрації