12 серпня Міжнародний день молоді

Міжнародний день молоді  встановлений Генеральною Асамблеєю ООН за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, яка відбулася у Ліссабоні в серпні 1998 року і відзначається 12 серпня.

Згадана конференція рекомендувала регулярно організовувати інформаційно-просвітницькі заходи на підтримку Міжнародного дня молоді з метою підвищення інформованості, особливо – молоді, про Всесвітню програму дій, що стосується молоді.

За даними статистики, молодь складає чверть усієї світової робочої сили, проте половина усіх безробітних – саме молоді люди. Загалом у світі налічується майже 3 мільярди молоді, більше ж півмільярда з них живуть у бідності. Більш як 100 мільйонів дітей у світі не відвідують школу. Кожного дня близько 30 тис. дітей вмирають від голоду. І кожного дня 7 тис. молодих людей заражаються ВІЛ/СНІДом.

На початку у Всесвітній програмі дій, що стосується молоді, було викладено 10 пріоритетних напрямів роботи. Проте у грудні 2004 року під час обговорення Всесвітньої доповіді  з питань молоді, країни-члени ООН погодилися доповнити їх іще 5 напрямами. Всі разом ці 15 проблемних напрямів та пов’язані з ними плани дій становлять Всесвітню програму дій, що стосується молоді. Це – основа для формування політики і дій у сфері розвитку молоді.

Отже, пріоритетними напрямами у роботі з молоддю є:

-   освіта;

• зайнятість;
  • голод та злиденність;
  • охорона здоров’я;
  • навколишнє середовище;
  • зловживання наркотичними засобами;
  • злочинність серед неповнолітніх;
  • організація дозвілля;
  • дівчата і молоді жінки;
  • повноправна і ефективна участь молоді в житті суспільства і в процесі прийняття рішень;
  • глобалізація;
  • інформаційно-комунікативні технології;
  • ВІЛ/СНІД і молоді люди;
  • молодь і конфлікти;
  • взаємостосунки між представниками різних поколінь.

Підсумковий документ засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН за темою «Молодь: діалог та взаєморозуміння» гласить: «Знову підтверджуємо Всесвітню програму дій, що стосується  молоді, включаючи 15 її взаємопов’язаних пріоритетних сфер і закликаємо держави-члени продовжувати її здійснення на місцевому, національних, регіональному та міжнародних рівнях».

Така авторитетна міжнародна організація,  як Рада Європи, також має одним із важливих напрямів своєї діяльності  розвиток поглибленого   молодіжного партнерства з країнами Центральної та Східної Європи, Україна ж має двосторонні відносини з Радою Європи на міжвідомчому та громадському рівнях.

З нагоди Міжнародного дня молоді хочеться щиро побажати, аби усі глобальні проблеми якомога менше стосувалися молоді нашого району, а позитивні явища, як от  здоровий спосіб життя, нові робочі місця, гарне житло, якісна освіта та медичне обслуговування, якісні послуги торгівлі та комунального господарства  тощо стосувалися саме нашої молоді, яка б вчилася і працювала на Народиччині та сприяла розвитку краю!

Сектор сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації