101 інформує

З настанням весни на території району відмічено непоодинокі випадки спалювання сухої трави. Але при цьому дотримуватись вимог пожежної безпеки багато хто забуває і не гадає, що від такої безпечності може виникнути пожежа. Спалювання сухої рослинності на відкритих ділянках, що межують з лісовими насадженнями, призводить до лісових пожеж. У районах, де є поклади торфу, – до торф’яних пожеж. Під час випалювання сухої трави на присадибних ділянках нерідко вогонь перекидається на господарські, житлові та громадські  будівлі.

Подібний  випадок трапився 09.04.20018 р. в с. Базар, де в результаті випалу сухої рослинності вогонь перекинувся на сільський будинок культури.       В результаті пожежі вогнем було знищено більшу частину покрівлі, перекриття та підлоги всередині будівлі.  Хоча останні роки будинок  культури не експлуатувався, однак відділу культури Народицької селищної ради нанесено значних матеріальних збитків.

А всього з початку березня співробітники 14 ДПРЧ вже 4 рази виїжджали на  ліквідацію пожеж в природних екомистемах.

Велика кількість диму від випалювання сухої рослинності, опалого листя створює безпосередню загрозу для життя людини, сприяє появі підвищеної кількості запальних захворювань органів дихання і очей, захворювання серцево-судинної системи.

Також за самовільне спалювання сухої рослинності Кодекс України з адміністративних правопорушень (ст. 77-1) передбачає штрафні санкції.

З метою недопущення пожеж в природних екосистемах Народицький районний сектор Управління ДСНС України у Житомирській області закликає мешканців району звернути увагу на прості правила безпеки, яких слід дотримуватися:

- навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитися від розпалювання вогнища;
         - не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою за 15 метрів;
не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами: бензином, дизпаливом тощо;
         - не залишайте без нагляду розпалені вогнища;
         - забезпечте себе первинними засобами пожежогасіння;
         - спаливши сухі гілки, залийте багаття водою.
       Задумайтесь перед тим, як запалювати суху траву. Адже неконтрольований вогонь при сухій погоді швидко поширюється, знищуючи гектари трави, пошкоджує і випалює дерева та  будинки.

Головний інспектор Народицького районного сектору Управління ДСНС України в Житомирській області Юрій Казьмірик