101 інформує

З початку року на території району трапилось дев’ять пожеж в житловому секторі, проти двох в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (+350%). Вісім із них виникли по причині порушення правил монтажу або експлуатації пічного опалення та одна пожежа в результаті короткого замикання електромережі. Вогнем пошкоджено дев’ять будівель та споруд. Економічні втрати від пожеж становлять 106 тис. грн.

Основними умовами, що ускладнювали ліквідацію пожеж є велика відстань до місця події, відсутність підрозділів місцевої пожежної охорони (МПО), незадовільний стан протипожежного водопостачання.

Внаслідок відсутності на території району підрозділів МПО, пожежно-сторожової охорони в сільськогосподарських підприємствах та в зв’язку з тим, що пожежна техніка добровільних пожежних команд ДП «Народицький спецлісгосп» та природного заповідника «Древлянський» в зимовий період знаходиться на консервації - відсутня можливість ліквідації пожеж в початковій стадії до прибуття підрозділів пожежно-рятувальної служби. Це призводить до значного поширення пожежі, чим ускладнюється її ліквідація, збільшуються матеріальні збитки.

Питання створення на території району підрозділів місцевої пожежної охорони, відновлення боєздатності пожежно-сторожової охорони, забезпечення населених пунктів необхідним протипожежним водопостачанням запропоновано розглянути на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Начальник Народицького районного сектору Управління ДСНС України у Житомирській області в Житомирській області підполковник служби цивільного захисту   С.І. Зосіч