10 травня вся світова спільнота, а з нею і українці, відзначають День матері

Традиційно у другу неділю травня,  цьогоріч - 10 травня вся світова спільнота, а з нею і українці,  відзначають День матері. Незважаючи на особливу роль жінки в українській історії, в Україну свято потрапило з діаспори. Союз українок Канади вперше влаштував святкування з нагоди Дня матері у другу неділю травня 1928 року. Наступного року це свято відзначали уже і у Львові. Також 1929 року «Союз українок» ініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Концерти, конференції, фестивалі влаштовувалися по всій Східній Галичині. Проте 1939 року свято заборонила радянська влада і лише 1990 року зусиллями прогресивних громадських організацій свято повернулось до України, а 10 травня 1999 року  Президент України підписав Указ «Про День матері»  №489/99, яким свято встановлено в другу неділю травня.

Починаючи з 1929 року, в Україні було заведено у цей день правити молебні за здоров’я матерів і  за упокій померлих.

Цього дня традиційно маленькі діти дарують матусям усе, що зазадалегідь виготовили власноруч – малюнки, іграшки, намиста, вишиванки, вирощені ними квіти.  Дорослі діти теж щиро вітають своїх матусь та бажають добра, здоров’я, миру й злагоди. Зважаючи на існуючі у даний час об’єктивні карант инні обмеження, доцільно вітати мамусь он-лайн або по телефону, якщо ви не проживаєте разом.

Мати – душа сім’ї, берегиня домашнього вогнища, тепла і затишку. Тому, мабуть,  символічним є те, що  15 травня щорічно святкується  Міжнародний день сім’ї, встановлений Генеральною Асамблеєю  ООН згідно резолюції A/RES/ 47/237 від 20.09.1993 року.

Cім’я – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності – тих основ, на яких будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.

«З родини йде життя людини» -- говорить народна мудрість. І як із малого струмка починається річка, так і життя починається з родини. Виховання у сім’ї є першоосновою розвитку дитини. Наша дорога у життя, у великий світ починається з домівки,  з материнського серця, від батьківського порогу. Усі стежки й шляхи, пройдені у житті, перетинаються з цією дорогою.

Тож бережіть та цінуйте своїх матерів, приносьте до їх душі радісні й добрі звістки, цінуйте свої сім’ї, їх тепло та затишок і позитив.

Нехай на очах матерів з’являються  лише сльози радості, а усі родини будуть великими та щасливими.

Сектор сімейної політики  райдержадміністрації